LAS RZECZY – RĘKODZIEŁO

Wędrowny kupiec, woj, mąż czarownicy i zielarki ;-*

„Przyszedł już czas, by talenta swe w rękodziele i bajaniu wykorzystać, światu ukazawszy bezkres piękna rzeczy uczynionych wprawnymi dłońmi i bezmiar mocy wyobraźni, która z miejsc i zdarzeń odległych obrazy tworzy wplecione w osnowę opowieści …”

Tomasz z Ostrowia

SILVA RERUM, czyli Las Rzeczy

To kram zawierający wytworzone przeze mnie lub pozyskane od znajomych rzemieślników przedmioty wykonane na podstawie znalezisk lub stylizowane na ich podstawie. Zawiera też rękodzieło współczesne inspirowane historią Słowian i Skandynawów. Z czasem może też innych ludów z okresu wczesnego średniowiecza.

Profil na FACEBOOK – https://www.facebook.com/LAS-rzeczy-Silva-Rerum-101776741447567/?modal=admin_todo_tour

e-mail: tomek.maciewicz@gmail.com


Wyroby z drewna

Bigle, lucety, grzebienie, bardka wykonuje z drewna liściastego. Bigle są skalowane w zależności od potrzeb. Mogę też wykonać konkretne zamówienie – według przekazanego wzoru.


Torby, sakwy, worki

Torby wzorowane na znaleziskach z Birki, Hedeby i innych. Skalowane z lnu i wełny. Szyte częściowo maszynowo lub ręcznie. Widoczne bez klina i podszewki ale mogę wykonać na zamówienie zgodnie z życzeniem.

Lampy, świeczniki

Lampiony w większości wykonane z drewna klejonego, na postawie sześciokątnej lub okrągłej. Wysokość 25 cm, pokryte cienkim lnem. Na zamówienie przy dostępności możliwe pokrycie pergaminem.
Wyroby z rogu

Solniczki, nożyki oprawione w róg, ozdoby, kieliszki

NOŻE